2410 6125 1808 Fast Acting SMD SMT 1A 2A 3A 5A 10A 15A 125V 250V 300V Surface Mount Fuse 6.1mm X 2.69mmx 2.69mm
Dettagli:
| Luogo di origine: | Guangdong, Cina |
| Marca: | Tianrui |
| Numero di modello: | 6125 2410 |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 5000 pezzi |
|---|---|
| Prezzo: | Negoziabile |
| Imballaggi particolari: | Cartucce |
| Tempi di consegna: | 7 giorni lavorativi |
| Termini di pagamento: | T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal |
| Capacità di alimentazione: | 15000pcs al mese |
|
Informazioni dettagliate |
|||
| Ir: | 0.05A-15A | Ur: | 125V / 250V / 300V |
|---|---|---|---|
| Certificazione: | ROHS/UL | Materiale: | Ceramica, ottone. |
| Temperatura operativa.: | -55°C~125°C | Umidità di stoccaggio: | 30%-60% |
| Evidenziare: | SMD SMT fast acting fuse,surface mount fuse 1A 15A,SMD fuse 125V 300V |
||
Descrizione di prodotto
| Product Name |
2410 6125 1808 Fast Acting SMD SMT 1A 2A 3A 5A 10A 15A 125V 250V 300V Surface Mount Fuse 6.1mm X 2.69mmx 2.69mm |
| Rated Current | 50mA to 15A |
| Rated Voltage | 125V 250V 300V |
| Material | Ceramic,brass |
| Approval | ROHS/UL |
| Application |
|
Pictures of 2410 6125 1808 Fast Acting SMD SMT 1A 2A 3A 5A 10A 15A 125V 250V 300V Surface Mount Fuse 6.1mm X 2.69mmx 2.69mm
![]()
Size(mm)
![]()
SMD fuse holder size(mm)
![]()
Application
•LED driver,Notebook/Laptops,PC computer
•Digital camera,Office electronic equipment
•Networking device,Telecom device
•Industrial equipment,Power supply
•LCD/LEDmonitor,Backlight inverter
Related types of 2410 6125 1808 Fast Acting SMD SMT 1A 2A 3A 5A 10A 15A 125V 250V
300V Surface Mount Fuse 6.1mm X 2.69mmx 2.69mm
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Q: How long is your delivery time of 58Vdc Yacht Square Battery Fuse?
A: Generally it is 3 days if the goods are in stock. Or it is 5-10 days if the goods are not in stock, according to the quantity.
Q: Do you provide samples ? is it free or extra ?
A: Yes, we could offer the sample for free charge but do not pay the cost of freight.
Q: What is approval ?
A: ROHS/UL of 2410 6125 1808 Fast Acting SMD SMT 1A 2A 3A 5A 10A 15A 125V 250V 300V Surface Mount Fuse 6.1mm X 2.69mmx 2.69mm
Contact:
Bonnie Chan
E-mail:admin@tianrui-fuse.com.cn
Mobile/Wechat:+86-180 2522 7727
Whatsapp/Wechat:+86-13712758342




