High Current 15 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 32V to 600V 1245 1250 Surface Mount Fuse SMD Fuse for Energy Storage New Energy
Dettagli:
| Luogo di origine: | Guangdong, Cina |
| Marca: | Tianrui |
| Numero di modello: | 1245 1250 |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 2000 PCS |
|---|---|
| Prezzo: | Negoziabile |
| Imballaggi particolari: | Cartucce |
| Tempi di consegna: | 7 giorni lavorativi |
| Termini di pagamento: | T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal |
| Capacità di alimentazione: | 15000pcs al mese |
|
Informazioni dettagliate |
|||
| Ir: | Da 15A a 100A | Ur: | Da 32 a 600 V |
|---|---|---|---|
| Certificazione: | ROHS/UL | Materiale: | Ceramica, ottone. |
| Evidenziare: | High current SMD fuse,Surface mount fuse for energy storage,32V to 600V SMD fuse |
||
Descrizione di prodotto
| Product Name |
High Current 15 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 32V to 600V 1245 1250 Surface Mount Fuse SMD Fuse for Energy Storage New Energy |
| Rated Current | 10A to 100A |
| Rated Voltage | 32V to 600V |
| Material | Ceramic,brass |
| Approval | ROHS/UL |
| Screw | Steel, Zinc Plated |
| Application |
|
Pictures of High Current 15 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 32V to 600V 1245 1250 Surface Mount Fuse SMD Fuse for Energy Storage New Energy
![]()
Size(mm)
![]()
Related types of SMD fuse
![]()
Application
LCD/PDP panel,Power supplyStorage system,Game console,Industrial equipment,LCD monitor,Networking,Telecom system,Automotive,Medical equipment
![]()
![]()
![]()
![]()
Q: How long is your delivery time of 58Vdc Yacht Square Battery Fuse?
A: Generally it is 3 days if the goods are in stock. Or it is 5-10 days if the goods are not in stock, according to the quantity.
Q: Do you provide samples ? is it free or extra ?
A: Yes, we could offer the sample for free charge but do not pay the cost of freight.
Q: What is approval ?
A: ROHS/UL of High Current 15 20A 25A 30A 40A 50A 60A 80A 100A 32V to 600V 1245 1250 Surface Mount Fuse SMD
Fuse for Energy Storage New Energy
Contact:
Bonnie Chan
E-mail:admin@tianrui-fuse.com.cn
Mobile/Wechat:+86-180 2522 7727
Whatsapp/Wechat:+86-13712758342




